Навчання

10 самих несподіваних психологічних фактів

Представляємо вашій увазі одні з найбільш неоднозначних психологічних фактів, які є постійною складовою нашого життя.

1. Протилежності не притягуються, можливо іноді ви говорите дане словосполучення без “не”, але знайте, що це чиста брехня. Куди більше шансів, що ви будете “тягнутися” до того чоловіка, з яким у вас є хоч щось загальне, ніж до того, з ким взагалі нічого.

Важко уявити, як, приміром, який-небудь Білл Гейтс проводить вечір у компанії з Івановим або Сидоровим, який тільки що повернувся зі зміни, потягуючи пивасик під час перегляду футболу, або ж, скажімо, бере участь у дискусіях пов’язаних з Навальним або Путіним все з тим же Івановим / Сидоровим.

2. Ваш мозок може створювати спогади – так, саме створювати, можна навіть сказати, що ВИГАДУЄ. Наш мозок – дивовижна річ.

Точно так само, як ми можемо мріяти і створювати ідеальні сценарії розвитку тих чи інших подій, ваш мозок може вставити в них деякі фрагменти / деталі, мовляв внести корективи, які у вас асоціюються з власними спогадами, але при цьому, з вами нічого подібного з цього ніколи не траплялося. Цікаво, чи не правда?

3. Оптимістичні переконання можуть захистити вас від фізичних і психічних захворювань. Не дарма ж всі тільки й пишуть про те, що потрібно думати позитивно.

4. Багатозадачність – до біса.

Доведено, що наш мозок може повноцінно виконувати тільки одну “завдання” в певний момент. Якщо ви вважаєте, що вам вдається виконувати кілька занять одночасно, то ви, мабуть, помиляєтесь, оскільки, швидше за все, робите різні “відгалуження” однієї і тієї ж роботи. Приміром, готувати їсти, при цьому розмовляючи по телефону, не є багатозадачністю.

Мозок людини не здатний займатися вирішенням кількох завдань одночасно. І, на жаль, це факт.

5. Ваше підсвідомість знає ваш вибір раніше, ніж ви його зробите – це називають інтуїцією. У деяких людей вона розвинена сильніше, а деякі вважають, що і зовсім обділені такою властивістю. Але це не так, інтуїція є у всіх – потрібно лише вміти прислухатися до самого себе.

6. Чим розумніша людина, тим менше він усвідомлює власну значимість. Ось чому майже кожен “неосвічений” людина, якого ви коли-небудь зустрічали, думає, що він особливо обдарований, або, скажімо, центр всесвіту.

7. Щодня люди стикаються з величезною кількістю інформації і величезною кількістю варіантів вибору чого-небудь, і, як показують дослідження, щодня людина отримує такого роду інформації значно більше, ніж фізично може встигати обробити. У людську природу закладена здатність хотіти все більше і більше, навіть якщо ви не зможете з цим “більше” впоратися, то все одно вам буде мало. Немає межі людським запитам і в цьому наша головна проблема.

8. Якщо ви пам’ятаєте те, що відбувалося в минулому, то швидше за все, ви пам’ятаєте останній варіант “прокручування” цих спогадів. Кожен раз, коли ми намагаємося пригадати той чи інший фрагмент з минулого, то частинка його забувається, і, як правило, для того, щоб відсутній момент замінити, люди додумують щось схоже, але те, чого зовсім ніколи не відбувалося.

9. Коли ви втомлюєтеся, ваш мозок здатний творити більше, ніж коли він відпочиває – генерувати ідеї, придумувати що-небудь – креативити, якщо можна так висловитися.

Але, коли справа доходить до продуктивності, швидше за все, у вас нічого не вийде, оскільки коли мозок знаходиться на піку своєї активності, вам навряд чи захочеться що-небудь робити, а якщо захочеться, то у вас нічого не вийде.

10. Депресія – це ваш власний продукт. Депресія – це не те, з чим ви народжуєтеся, а те, що ви придумуєте собі самі в результаті надмірного мислення – накручиваний, очікувань.

Переосмислення створює проблеми і проблеми там, де їх навіть не існує, а потім ми стаємо жертвами наших власних думок.