Відносини

Чому ви боїтеся закохатися?

Хоча у вашому житті на горизонті час від часу з’являються чоловіки, стосунки не клеяться. Не те, щоб ви хотіли бути однією, навіть навпаки – ви відчайдушно намагаєтеся створити пару. Але кожного разу щось заважає: то відсутність часу, то зайві кілограми, то нездатність зробити крок першим. Можливо, все це – просто відмовки, і насправді ви просто боїтеся закохатися?

Ознаки контрзависимости

Якщо ви почали замислюватися про цю проблему, вітаємо: це перший крок до перемоги над нею. Боязнь закоханості – це страх потрапити під вплив іншої людини, стати від нього залежною, втратити контроль над своїми емоціями. Цей страх навіть має свою назву – контрзависимость (повна протилежність любовної залежності). Але, як і будь-які крайності, вона не принесе користі. Якщо не готові поки звертатися за консультацією до психолога, спробуйте самостійно знайти у себе ознаки, що говорять про страх любові:

  • Вам важко зближуватися з людьми;
  • Після одного чи декількох побачень ви замислюєтеся про розірвання;
  • Коли відносини закінчилися, ви звинувачуєте в їх крах тільки свого колишнього;
  • Ви завжди думаєте, що хтось захоче маніпулювати вами;
  • Ви закриті для всього нового;
  • При виникненні відносин найсильніші ваші почуття – це страх і тривога;
  • Ви вважаєте, що найкращий спосіб не помилитися в людині – це не допускати з ним ніяких стосунків;
  • Коли вам потрібна допомога, ви цього ніколи не признаєтесь, а якщо її запропонують – відмовитеся;
  • Ви звикли приховувати від оточуючих свої недоліки і слабкості: нехай думають, що ви бездоганні.

Коли виникає страх закохатися?

Існує маса причин, які зупиняють нас від спроб створити міцні відносини. Назвемо найпоширеніші з них.

Негативний досвід

Любов і близькість з коханою людиною має зворотний бік: вони роблять вас вразливою. Довіра до партнера в деяких ситуаціях може принести багато страждань і горя. Більшості людей вдається подолати страх поразки, але далеко не всім. Якщо у вас є негативний досвід відносин, він може бути настільки яскравим, що оселиться у вашому підсвідомості надовго. Причому навіть не важливо, ваш чи це власний досвід, ваших батьків або друзів.

Рада. Можна скільки завгодно повторювати собі, що, мовляв, нові відносини з зовсім іншою людиною будуть складатися по-іншому, але страх усе одно залишиться. Спробуйте не пригнічувати його, а розібратися в ньому.

Наприклад, яких конкретно результатів ви боїтеся? Як ви зрозумієте, що вам щось загрожує у цих відносинах? Як можна цього уникнути? Наприклад, ви боїтеся повністю розчинитися в партнері. Визначте для себе ті свої життєві принципи, які ні в якому разі не можна змінювати. І як тільки партнер пробує «наступити на горло» вашим інтересам, тактовно дайте йому зрозуміти, що вам це не подобається.

Перфекціонізм

Для кожного з нас важливо, як нас сприймають оточуючі. Однак ви боїтеся показати хоч найменший недолік, хочете виглядати ідеальною в усьому, страх закохатися може бути пов’язаний зі страхом показати свою неідеальність. Раптом, побачивши, що у вас з ранку мішки під очима або що ви можете лінуватися по вихідних, вас відкинуть?

Рада. Почніть культивувати власну значущість для. . . себе самої! Проведіть своєрідний аудит власних достоїнств, навіть тих, які не видно оточуючим. Згадайте відносини (не обов’язково любовні – дружні, родинні), коли вас приймали такою, яка ви є, без вимог стати краще. Якщо це було можливо з іншими людьми, це можливо і в стосунках з чоловіком.

Консерватизм

Ви звикли лягати спати в один і той же час, сортувати за кольором речі в шафі або ставити чашки суворо ручками вліво? Як не дивно, самі звичайні побутові звички можуть стати причиною страху перед новими відносинами. Адже, як і все нове, вони обов’язково вплинуть на ваше повсякденне життя. І ось ви вже говорите собі: «Ні, я не готова порушувати традицію походу по неділях на ринок заради якогось побачення! » Побутові звички – це те, що дає відчуття стабільності життя, ви боїтеся не самих відносин, а втрати відчуття цієї стабільності.

Рада. Частіше виходьте із зони комфорту, нехай навіть у дрібницях. Робіть те, чого ви ніколи не робили раніше: змініть маршрут дороги з роботи додому, приготуйте незвичне для себе страву, сходіть на хокей. Не всі незвичні ситуації вам сподобаються, але обов’язково будуть одна-дві, які вам сподобаються. Значить, впускати у своє життя щось нове не так вже й страшно?