Планети

Метеори і їх відмінності від інших космічних тіл

По правді кажучи, багато і досить часто плутають метеори та метеорити. А значить, потрібно з’ясувати, що це таке, у чому їх схожість і відмінність.

Тоді почнемо з визначень.

Метеор – це явище, яке виникає при потраплянні і згорянні метеорних тіл в атмосфері .
– це космічне тверде тіло, яке досягає поверхні Землі або іншого великого небесного тіла.

Тут виникає питання: що таке метеорні тіло? По-іншому, це метеороід. Так називаються небесні тіла, які мають великі розміри, ніж космічна пил, але менше астероїда. Вони рухаються в космічному просторі на величезних швидкостях. І коли потрапляють в , нагріваються при терті про неї, руйнуються і зникають. В результаті виникає світлове явище, тобто метеор.

Між іншим, метеори невеликій яскравості, тобто менш -4 називають падаючими зірками. А ось ті, які мають яскравістю більш -4 називаються болідами.

У чому полягає відмінність метеора від метеорита

По правді кажучи, метеороіди, метеори, боліди і метеорити, можна сказати, це одне і те ж. Тобто позаземні тіла, живуть у . Однак не просто так їм дали різні назви.
Головним чином, їх відмінність полягає в розташування. Іншими словами, те, де вони знаходяться чи куди потрапили.

Метеороід→космічна середовище.
Метеор→атмосфера Землі.
Метеорит→поверхню Землі.

Власне кажучи, з визначень вже зрозуміло, чим метеор відрізняється від метеорита. На всяк випадок нагадаємо, перший це явище, а другий тіло, досягла .
До того ж, їх різниця полягає і в складі, і в розмірі. Що, відповідно, на пряму впливає на їх рух і долю.
Також варто відзначити, те, що залишається від метероида, досягає земної поверхні і називається метеоритом.

Подібності метеорів і метеоритів

Насправді, метеорні тіла, метеори та метеорити мають спочатку один розмір (за умови, якщо це один об’єкт).
Як виявилося, найменший розмір менше піщинки, а максимальний просто страшно уявити. Бо як найбільший метеорит (а це, як ми пам’ятаємо, лише залишок), знайдений на нашій планеті має розмір 2,7х2,7х0,9 м. Причому його обсяг становить 9 м3 , а вага більше 60 тонн.

На мій погляд, порівняння метеорів і метеоритів отраженно в самих поняттях. З одного формується інше, у них єдина природа появи. Але різні долі, а при певних умовах і різні особливості, різні кінцеві етапи. Звичайно, дивно так говорити про небесні камені, що складаються переважно з твердих порід, заліза і т. п.

Отже, сьогодні ми дізналися, що представляють собою метеороіди, метеори, боліди і метеорити. Безперечно, кожен з цих небесних тіл по-своєму цікавий. Вони залишають за собою слід не тільки на небі, але й на самій Землі.