Батьківство

Що робити, якщо дратує власна дитина

Дитина постійно перевіряє батьків на міцність, але іноді їх терпець уривається. Всередині закипає гнів, злість, бажання все кинути і.

«Ні, так не можна, це моя дитина, моя крихітка. Хто подбає про нього, якщо не я», каже наш внутрішній голос.

І от мама, занурена в це двоїсте почуття, дивиться на як ридає дитина і не може зрозуміти, кому ж тут потрібна допомога.

Я не повинна злитися на дитину?

З подібною ситуацією стикаються абсолютно всі батьки і далеко не один раз.

Малюк ще не знає всі обмеження цього світу і іноді вимагає неможливого.

  • Навіть якщо з вигляду це проста дія, наприклад, взяти його на ручки або пограти, коли мамі треба приготувати їжу. Але у мами не 4 руки і не 2 тулуба! Вона – не обслуга дитини, у неї є інші обов’язки та особисті потреби.

Навіщо потрібно роздратування?

Роздратування – це механізм психологічного відділення батьків від дитини, закладений природою. Наприклад, кури-квочки клюють підрослих циплят, щоб ті перестали ходити за ними по п’ятах.

Негативні емоції батьків також служать моральним щитом для них.

  • Так організм реагує на позбавлення, пов’язані з батьківством: неможливість усамітнення, безпорадність у складних ситуаціях, соціальна обмеженість. Цей сигнал до того, що пора взяти паузу.

Що мені робити?

Психологи пропонують такі дії:

1. Вийти в іншу кімнату. Ненадовго залиште дитину в безпечному місці (ліжечку або манежі) і відійдіть вмитися, попити води. Відпочиньте на себе на хвилину. Малюк повинен вчитися тому, що мама теж чогось хоче.

2. Виробіть режим дня і дотримуйтесь встановлених правил. Так дитині буде легше орієнтуватися, що можна, а що не можна. Порушувати режим можна, але в міру.

3. Просіть допомоги. Кличте тата, бабусь, дідусів, інших родичів і друзів. Необов’язково залишати дитину, а самій іти, іноді мамі хочеться бачити хоча б одну дорослу людину поруч.

4. Не навантажуйте себе справами. Перегляньте свій день, а чи є там час для відпочинку. Готуйте прості страви, гладьте тільки «вихідну» одяг і так далі.

Що потрібно пам’ятати?

Важливо в хвилини роздратування не показувати його дитині, не грубити, не дражнити, не шантажувати його.

Невідомо, на кого малюк буде проектувати Вашу поведінку в подальшому (на іграшки, домашніх тварин, друзів або родичів).

Мама може бути втомленою або суворої, але ніяк не злий. Не підривайте віру дитини в те, що Ви – найкраща і всемогутня мама на світі!