Відносини

Шлюб без кохання

Нормально – створювати сім’ю без любові? Буває щасливий шлюб без любові? Що робити, якщо ваш союз спочатку не припускає взаємності?

Люди виходять заміж і одружуються з різних міркувань. Хтось втомився від самотності, хто хоче стабільності в житті, хтось мріє про дітей. А як же кохання, спитаєте ви? Здорово, коли вона є, але чи гарантує вона щасливий шлюб? Не завжди.

Аргументи на користь шлюбу без кохання

Пристрасть – це ненадовго

Дійсно, сильна пристрасна любов – це короткочасна емоція, яка триває не так довго. В ідеалі, на зміну їй може прийти глибоке взаємне почуття. Але буває й інакше: людина, у якого з очей спала полуда пристрасті, раптом виявляє поряд з собою партнера, який зовсім йому не підходить, ні за образом думок, ні ідейно, ні по звичкам. Далеко не всім вистачає мудрості та терпіння, щоб прийняти коханого таким, яким він є, і побудувати з нею гармонійні стосунки. Якщо ж двоє спочатку не мають сильних емоцій один до одного, вони дивляться на партнера більш реалістично. Оцінюють схожість характерів, можливість досягати компроміси, наявність схожих життєвих цілей.

Любов – це ще не все

З милим рай і в курені триває до півроку, потім одному з вас неодмінно захочеться мати каналізацію, опалення та добре обладнану кухню. Адже в шлюбі є не тільки почуття, але і побут, і фінансова складова. Якщо обидва не засліплені пристрастю, вони мають більше шансів домовитися ще до походу в загс про таких важливих питаннях, як: хто буде годувальником, як будуть розподілятися обов’язки по господарству і хто буде виносити сміття.

Любов часто перетворює людини у власника

Спалахи ревнощів, бурхливі з’ясування стосунків, спроба переробити партнера по своєму бажанню – все це нерідко трапляється в парах, яка зв’язала себе узами шлюбу по великій і світлій любові. Звичайно, всі ми знаємо, що любов повинна бути безкорисливою, але як часто почуття підпорядковуються доводам розуму? У шлюбі без любові зазвичай не буває таких пристрастей. Ні ревнощів, ні скандалів. Все більш рівно, спокійно і передбачувано. Тут основа відносин – не любов, а договір двох людей, яким комфортно жити разом.

Правила щасливого шлюбу без кохання

Найдивовижніше, що такий шлюб може стати дуже щасливим. Навіть більше: з роками спільного життя чоловіка і дружини може з’явитися спокійне і тепле почуття один до одного, навіть справжня любов. Але тільки без мелодрам і пристрастей, а як усвідомлення того, що вам хочеться жити разом, піклуватися один про одного і спільно будувати плани на майбутнє. Звичайно, для цього треба дотримувати деякі правила.

Усвідомленість

Важливо, щоб і ви, і ваш партнер йшли на цей крок з відкритими очима. Тобто, ні ви, ні він не плекали ілюзій, що друга половинка згорає від пристрасної любові.

Повага

Без нього міцний союз точно не побудуєш. Повага до думки партнера, повагу до нього як особистості, визнання за ним права бути таким, яким він є.

Симпатія

Ви можете не бути закохані у свого партнера, але симпатія повинна бути, без цього ніяк. Погляди на життя, манера поведінки, зовнішність, фізична близькість – все це не повинно викликати відрази.

Схоже бачення майбутнього

У такому союзі шлюб схожий на бізнес-проект: він має свої цілі і завдання, і ви продумуєте, які засоби допоможуть вам досягти бажаної мети. Якщо ви мрієте про діточок, варто обговорити це заздалегідь, коли партнер ще перебуває в статусі нареченого. Якщо він хоче зосередитися на кар’єрі і бачить вас в ролі домогосподарки, він зобов’язаний про це з вами поговорити. За найбільш ключових питань спільного майбутнього треба прийти до компромісів.

Психологічна сумісність

І вам, і вашому партнерові повинно бути комфортно в цих відносинах.

Ризик, від якого ніхто не застрахований

Досить часто на шлюб без кохання погоджуються люди, які пережили у своєму житті любовну трагедію. Здається, ще одного випробування серце просто не витримає, ось і приймається усвідомлене рішення шукати собі партнера, з яким, може, і не буде яскравих емоцій, зате буде стабільність і передбачуваність. Однак ні ви, ні він не застраховані від того, що в найбільш.