Планети

Швидкість метеорита і від чого вона залежить

Насправді, швидкість метеорита може бути різною. Однак для подолання об’єктом сили гравітації , вона повинна бути більше другої космічної швидкості (11, 2 км/с).
До речі, таку швидкість мають метеорні тіла, що сформувалися в Сонячній системі. А ось об’єкти, які прилетіли з далеких куточків космосу, як правило, пересуваються швидше.

Комета C/2006 P1 (Макнота)

Швидкість Землі порівняно Сонця дорівнює 30 км/с. Якщо рух метеоритів ізотропно, то їх темп повинен бути аналогічним. Правда, може досягати 70 км/с.

Насправді, швидкість польоту , зустрівся із Землею, залежить від напрямку руху обох об’єктів.
Тобто мінімальна швидкість метеорита, що має такий же напрямок, що і наша планета, в атмосфері порівнянна з темпом земної руху по орбіті. Вона, як вже було зазначено, становить 30 км/с. Між іншим, для більшості метеорних тіл характерна подібна спрямованість і, відповідно, швидкість. Оскільки вони і наша планета сформувалися з одного протопланетного хмари.

Болід в небі

А от у випадку, коли небесне тіло рухається, так скажемо, назустріч Землі, то стрімкість зростає. Так як до його швидкості додається орбітальна.

Швидкість метеорита в атмосфері

Тому як в самих верхніх повітря дуже розріджене, то практично нічого не перешкоджає польоту «прибульця». Але в нижніх, більш щільних шарах атмосфери швидкість метеорита знижується через сили тертя між молекулами і тілом.
Що цікаво, за 10-20 км від швидкість метеорита падає, потрапляючи в так звану область затримки. Можна сказати, він надовго зависає в повітрі. Потім повітряний опір зрівнюється, і об’єкт падає.
На швидкість падіння метеорита на Землю впливає його маса. Чим вона більше, тим швидше відбувається приземлення. Варто зазначити, що вона може становити від 50 до 150 км/с.

Траєкторія падіння метеорита

Не секрет, що в космосі крім зірок живе чимало об’єктів. Як виявилося, щодня на нашу планету потрапляє безліч представників позаземних. Хоча ми можемо цього не помічати. Вони можуть бути дуже маленькими, практично непомітними. До того ж рухаються зі швидкістю в декілька тисяч раз перевищують швидкість звуку. Від того, що ми їх не помічаємо, їх кількість не зменшується.

Небесні тіла

Як відомо, космічні тіла подорожують , але кожен зі своєю швидкістю. Адже будь-яке переміщення має напрям і може відрізнятися по своїй швидкості.

Джерело: