Планети

Комети — загадкові небесні тіла

Досить часто такі небесні тіла, як астероїди, комети і , плутають один з одним. Більш того, деякі взагалі вважають, що це одне і те ж. Насправді, звичайно ж, вони відрізняються між собою. Причому дуже сильно.
Головним чином, їх об’єднує те, що всі вони є небесними, космічними тілами. А ось відмінні риси визначають, якими саме вони є об’єктами.

Відмінність комети від метеорита

Почнемо з того, що комета являє собою невелике небесне тіло, яке рухається навколо Сонця по значно витягнутій орбіті у вигляді конічного перерізу.
Як відомо, метеорит це впало, долетевшее до поверхні, небесне тіло. Між іншим, він явно поступається кометним утворень за вагою та розміром.
Таким чином, комети і метеорити відрізняються місцем розташування. Перші рухаються в космічному просторі, а другі, навпаки, падають на земну поверхню. Іншими словами, одні знаходяться вище інших і їх переміщення нескінченно.
Варто зазначити, що істотна різниця в рух космічних тіл і обумовлює те, що вони стають і як проживають своє життя.

З чого складаються комети

Звичайно, важливою відмінністю, в першу чергу, є склад об’єкта. Так як від цього залежать всі його характеристики, основні риси та властивості, а також майбутнє.
За даними вчених, метеорити, які були виявлені , мають різний склад. Але переважно в них містяться різні руди, мінерали, метали, камінь.
А ось комети це скупчення льоду і каменю. До того ж у них є ядро, утворене твердими частинками, і оточене туманною оболонкою (комою).

Що цікаво, саме наближаючись до Сонця, навколо її ядра утворюється хмара, тобто кома, а також після неї залишається слід (хвіст). Вони утворюються з пилу і газу.
Можна сказати, що комети рухливі крижані брили каміння або, а метеорити залишкові частинки позаземних тіл, що потрапили на Землю. Зрозуміло, перебуваючи в просторі вони переміщуються (як би тоді вони потрапили до нас), але в цей час вони є астероїдами, метеороидами і метеорами.

Ядро і хвіст

Як правило, за цим двом складовим і визначають комети. Їх ядро сформовано твердими частинками, що його огортає газопилову туманне хмара. А разом вони створюють так звану голову.
До того ж, при наближенні до зірок у них збільшується (розширюється) голова і формується кометний хвіст. Який, до речі, являє собою довгасту смугу або шлейф з газу і пилу. Він стає найбільш помітним завдяки випромінюванню світил. Причому хвіст має напрямок від . Наприклад, при наближенні до нашого Сонця, від комети буде видно від нього.

Походження

Оскільки метеорити, так би мовити, залишкові, діставшись до нас, частинки небесних тіл, то очевидно, що вони формуються в результаті зіткнень. Спочатку, можливо, при ударі з іншим об’єктом, а потім вже при попаданні в . Де, відповідно, відбувається «зіткнення» і тертя, загоряння і удар про поверхні.
На відміну від них кометні представники з’являються в районі Сонячної системи з найглибших частин космосу. Якщо вони і стикаються з чимось, то завдають більшої шкоди, ніж отримують.
Як вважають астрономи, комети з довгим періодом обертання навколо Сонця (понад 200 років) потрапляють в нашу систему з хмари Оорта.
По суті, багато метеори, згоряють в земній атмосфері, це частинки кометних утворень. У свій час вони були втрачені від основного компонента.

Хмара Оорта або Епіка-Оорта – це сферична область Сонячної системи, яка існує чисто гіпотетично, і містить безліч кометних ядер. Хоча справжніх підтверджень і доказів наявності такої території немає. Правда, деякі факти свідчать про те, що воно реально.

У висновку

Отже, чим метеорит відрізняється від комети:

  1. склад і структура;
  2. наявність ядра і хвоста комети;
  3. розміри і вага;
  4. рух і розташування;
  5. природа походження.

Безумовно, комети і метеорити дуже цікаві небесні об’єкти. Їхні спостереження і вивчення важливо для нашого світу.
Потрібно розуміти, що комета і метеорит це різні космічні тіла, а також у чому різниця. Власне кажучи, основні відмінності досить прості. Тим більше, що без спеціальної техніки ми можемо побачити лише явище метеора або вже впав метеорит.