Планети

Радіація метеоритів і небезпечна вона для нас

Як ви вважаєте, метеорит радіоактивний чи ні?
За даними вчених, рівень радіації тіл, прилетіли до нас з космосу, збігається з рівнем земної радіації.
Давайте звернемося до самого визначення радіації.

Знак радіації

Так називаються потоки елементарних частинок або ядер атомів, які можуть іонізувати речовину. Тобто процес утворення іонів із атомних частинок.

А ось радіоактивність – це процес перетворення атомних ядер в інші ядра, при якому відбувається виділення різних частинок і електромагнітне випромінювання.

Взагалі радіоактивність формується залежно від обсягу радіоактивних ізотопів хімічних елементів, що містяться в чому-небудь. Згідно з дослідженнями, метеорити мають набагато менше подібних ізотопів, ніж земна кора.
До того ж, накопичення радіоактивних елементів відбувається тільки під час утворення речовини. Але, за даними вчених, на позаземних об’єктах не формуються осадові породи. Принаймні, поки що такий процес не зустрічався ніде, крім . Іншими словами, радіація метеоритів не примножується.

Метеорит Куня-Ургенч

Варто зазначити, що основними джерелами радіації є такі мінерали, як уран і торій. А вони в космічних тілах містяться, але в дуже малих частках.
Більш того, напіврозпад інших радіоактивних елементів відбувається швидше, ніж урану і торію. Звідси випливає, що вони присутні в структурі небесних тіл нетривалий час. Тому як самі освіти сформувалися досить давно. Наприклад, вік метеоритних тіл понад 1,5 млрд років. А значить, радіація метеоритів, якщо і була, то розсіялася.

Уран і торій

Таким чином, дійсно радіоактивний, але не більш ніж наша планета. Відповідно, переживати і боятися цього не варто. У нас, отже, є чимало причин для тривог.
Звичайно, було проведено чимало досліджень і досі триває вивчення небесних тел. Головне тепер нам відомо, що розсіяна радіація метеоритів не несе загрози нашому життю.

Джерело: